تصمیماتی عجیب

امسال به مناسبت دهه مبارک فجر از طرف بسیج دانشگاه هنر(بسیج کارمندی) ستادی تشکیل و در ستاد تصمیم گرفته شد که برای بزرگداشت دهه مبارک فجر اقداماتی در سطح دانشگاه هنر انجام شود و از جمله این اقدامات در مجموعه پردیس کرج، برگزاری نمایشگاه کتاب در محل کتابخانه مجموعه کرج و نصب بنرو پوستر در دانشکده های مستقر در  مجموعه کرج بود.

تا اینجا نه تنها ایرادی بر این کار وارد نیست، بلکه می بایست از  این فکر و اندیشه قدردانی وتقدیر وتشکر بعمل آورد. اما یک بحث در مورد افراد ستادی است که تشکیل شده بود، که افراد معرفی شده به عنوان اعضای ستاد،عده ایی نه تنها از اعضای شورای بسیج کارکنان نبوده اند، بلکه هیچگونه فعالیتی در بسیج کارکنان دانشگاه هنر هم نداشته اند و مسئله دیگر در مورد کتابهای نمایشگاه کتاب است. با توجه به اینکه دو نفر از اعضای شورا و فرمانده هان گروهای تعالی از کتابداران دانشگاه هنر هستد، انتظار این بود که در چگونگی برپایی نمایشگاه کتاب و تهیه نوع کتابهای نمایشگاه از این دو نفر حداقل مشورتی گرفته شود، تا کتابهایی برای نمایشگاه انتخاب و یا از ناشرینی کتاب به امانت گرفته شود که اولا" با این دهه مناسبت داشته باشد( کتابهای تاریخی، سیاسی، مذهبی)، ثانیا" کتابهایی انتخاب می شد که با رشته های تحصیلی دانشجویان دانشگاه ارتباط داشته، تا باعث کشش و جاذبه در دانشجویان می شد.

مسئله دیگر در این ارتباط می توان از بنر تهیه شده از عکس های همکاران دانشگاه هنر از دوران دفاع مقدس گفت. یادم می آید که در خرداد ماه گذشته بود که سرکار خانم میزبان از بنده (موقعی که در دبیرخانه پردیس کرج بودم) خواستند که به همکارانی که در دوران دفاع مقدس در جبهه های دفاع مقدس حضور داشته و از آن دوران عکسی به یادگار دارند، آن عکس یا عکسها را برای تهیه پوستر و بنر از همکاران به امانت گرفته به دبیرخانه مرکزی ارسال کنم، تا برای مواقع لازم مورد استفاده قرار گیرد. یکی ازافرادی که بنده از ایشان عکسشان را گرفتم، همکار عزیزمان جناب اقای جعفر توتونچی از همکاران حراست پردیس کرج بود، که متاسفانه در بنر تهیه شده از عکس جبهه های همکاران دانشگاه هنر، عکسی از ایشان در بنر نبود، که این جای تاسف دارد. چرا این همکار عزیز هم جزء خانواده معزز شهید هستند و هم بالاتر از بیست و پنج ماه در جبهه های نبرد حضور مدام و مستمر داشته اند.

در مورد اهداء هدایای تهیه شده و نوع هدیه، بنده چیزی نمی گویم و قضاوت را بر عهده شما همکاران می گذارم( البته بحث ارزش مادی هدایا اصلا" مطرح نیست).

اگر قرار باشد بسیج جاذبه داشته باشد برای تمام احاد جامعه، پس بهتر است کاری را انجام بدهیم که به جذب بیشتر افراد منتهی بشود. نه اینکه با اعمال و کردار خود باعث بیزاری بشویم.

با اینحال نفس برگزاری چنین مراسمی از طرف بسیج کارکنان در دانشگاه هنر، جای تقدیر دارد و بهتر است در مناسبت های بعدی، از تمام ظرفیتهای بسیج به نحو بهتری استفاده بعمل اید.

 

/ 0 نظر / 22 بازدید