تبعیض در پرداخت حق ایاب و ذهاب کارکنان و مدیران

تبعیض بین کارکنان و مدیران در

پرداخت حق ایاب و ذهاب؟

چرا؟؟؟؟سوالسوالسوال

براساس قانون بودجه، حق ایاب و ذهاب پرداختی به کارکنان دولت ماهانه کمتر از پنجاه هزار تومان است؟؟؟!!!!سوالسوال

بعله. پنجاه هزار تومان!!!اوه

انگار افرادی که توی این مملکت زندگی می کنند و این قانون پرداخت ایاب و ذهاب را وضع کرده اند، از وضعیت حمل ونقل و نرخ کرایه،حداقل در تهران و شهرهای بزرگ بی خبرند.

البته بنده عارضم که خوب هم خبر دارند و خوب هم می دانند که وضعیت حمل و نقل در تهران و شهرهای بزرگ چه مصیبتی برای مردم است.

حالا بماند که مبلغ پرداختی برای ایاب و ذهاب برای کارکنان دولت ناچیز و در حد صدقه دادن به کارمندان است، مسئله تبعیض قائل شدن بین کارکنان و مدیران است.

مثال واضع در مورد تبعیض در پرداخت ایاب و ذهاب برای کارکنان دولت در همین دانشگاه هنر خودمان و ناگفته نماند که بنده از وضعیت پرداخت حق ایاب و ذهاب در سازمانها و ادارات دیگر بی خبرم.

(البته وقتی صحبت از کارکنان دولت می شود یعنی همه ی افرادی که در استخدام دولت هستند و از بودجه دولتی حقوق دریافت می کنند. اعم از کارمند و استاد و اعضای هیئت علمی و مدیر و... می باشد).

در دانشگاه هنر، براساس شنیده های بنده(حتما" همه ی همکاران دانشگاه هنر هم خبر دارند) مبلغ پرداختی برای ایاب و ذهاب مدیران دانشگاه در حدود سیصد و یا سیصد وپنجاه هزار تومان است.(در حد ماهانه پانصد هزار توان هم شایعه بود)

الله اعلم

نقد وبررسی(بقول آنهایی که خیلی میدانند، بهتر است بگوییم آسیب شناسی):

همه ی مدیرانی که این مبلغ سیصد و یا سیصدو پنجاه هزار تومان را به عنوان حق ایاب و ذهاب دریافت می دارند(اگر ماشین اداره صبح ها با راننده به دنبالشان نروند) به مانند بقیه همکاران و کارکنان،با تاکسی و یا وسیله شخصی در محل کار حاضر می شوند( البته خیلی از مدیران هیچ الزامی نمی بینند که به مانند کارکنان حتما" سرساعت و قبل از اینکه تاخیر ورود داشته باشند در محل کار حاضر باشند).یعنی همان مبلغی که یک کارمند برای رسیدن به اداره هزینه می کند،یک مدیر هم همان اندازه برای رسیدن به محل کارش هزینه می کند(کمتر و یا بیشتر).

در طول روز هم این مدیران گرانمایه در محل کار خود به رتق فتق امورات حوزه تحت مدیریت خود می پردازند و اگر برای انجام امورات لازم باشد از اداره و سازمان خارج شوند، حتما" از وسیله نقلیه سازمانی استفاده خواهند کرد و اگر انجام امورات خارج از اداره تا دیر وقت هم طول بکشد، مطمئنا" با وسیله نقلیه سازمانی به منزل تشریف می برند و برای انجام ماموریت های سازمانی در خارج شهر و استان محل کار خود، حتما" از وسیله نقلیه سازمانی و یا احیانا" هواپیما(با پرداخت هزینه توسط اداره) با هزینه دولت اعزام خواهند شد.

حال سوال اینجاست که اگر این وجیزه بنده درست باشد:

 بر اساس کدام حق قانونی، پرداخت حق ایاب و ذهاب به مدیران باید بیشتر از بقیه کارکنان دولت باشد؟

چه مرجعی پرداخت بیشتر از آن چیزی که در قانون مشخص شده است را صادر کرده است؟

البته ممکن مطرح شود که دستگاه های دولتی بر اساس تصمیمات داخلی که توسط بالاترین مقام اجرایی آن دستگاه اتخاذ می شود، تصمیم به پرداخت حق ایاب و ذهاب با مبلغی بالاتر از آنچه در قانون آمده است را گرفته اند و یا در دانشگاه ها، هیات امنای آن دانشگاه چنین حقی را برای مدیران قائل شده اند. که اگر چنین باشد، این کار نهایت تخطی از قانون و بالاترین و بزرگترین تبعیض در دستگاه های دولتی و دانشگاه ها بین کارکنان و مدیران است.

آیا صحیح است که از بودجه بیت المال حق و حقوقی برای مدیران قائل شد که ممکن جای شک و شبهه داشته باشد؟

البته لازم به توضیح است که شاید تجزیه وتحلیل بنده از مسئله پرداخت حق ایاب وذهاب به مدیران غلط باشد و بنده از مصالح بزرگتری که آقایان چنین تصمیم گیری ایی انجام داده اند بی خبر باشم و سخن به ناصواب رانده باشم که در این صورت تقاضا دارم برای روشن شدن اذهان بنده و کارکنانی که مثل بنده فکر می کنند توضیحات لازم(اگر لازم بدانند) را ارائه بفرمایند وبنده هم قول می دهم بی کم و کاست تمام آن توضیحات را در اینجا مطرح نمایم.

 

تبعیض بین کارکنان و مدیران در

پرداخت حق ایاب و ذهاب؟

چرا؟ چرا؟ چرا؟

طوطیان شکرشکن و ناقالان اخبار خبرمی دهندکه در همین نزدیکیهای خودمان هستند مدیرانی که هم حق ایاب و ذهاب را دریافت می کنند و هم ماشین اداره بطور دربست در اختیارشان است و هم از راننده برای انجام سفرهای کاری و شخصی خود استفاده می کنند!!!

هم از........... و هم از ......

/ 1 نظر / 52 بازدید
علیرضا جعفری

با سلام: دوست عزیز، من کارمند اموزش و پرورش هستم و در یک روز بین سه مدرسه رفت و آمد می کنم. ولی در حکم کارگزینی کارمندان آموزش و پرورش اصلا چیزی به نام حق ایاب و ذهاب وجود ندارد.