ایام ذی الحجه

فرا رسیدن ایام ماه ذی الحجه، آخرین ماه از ماههای قمری یادآور ایام مبارکی است که در آن سفارش به عبادات و روزه گرفتن نه روز اول آن شده است.

روز اول این ماه روز مبارک و پر خیر وبرکت ازواج دخت مکرم نبی اکرم، سرور زنان عالم حضرت فاطمه ی زهرا(س) با بزرگ مرد تاریخ وبزرگ رستگار عالم حضرت علی ابن ابیطالب(ع) می باشد.

روز نهم، روز عرفه روز دعا ونیایش و روز زیارت امام حسین(ع) است و روزی است که در آن روز خداوند کلماتش را به حضرت آدم یاد داد تا با ذکر آن کلمات حضرت آدم (ع) بسوی پروردگارش باز گردد وآن کلمات:

یا حامد بحق محمد

یا عالی بحق علی

یافاطر بحق فاطمه

یامحسن به حسن

یاقدیم الاحسان بحق حسین

روز دهم این ماه روز عید قربان وعید اضحی است.

روز هیجدهم ذی الحجه روز اعلام آقایی و سروری ومولا بودن امام علی(ع) برای تمام قرون و اعصار و مولا بودن ایشان برای تمام بندگان و انسانهای روی کره خاکی از ازل تا به ابد است.

روز بیست وچهارم این ماه، روز مباهله پیامبر گرامی اسلام با رهبران مسیحی نجران است.روز اثبات جان ونفس وفرزند بودن امام علی(ع)، حضرت زهرای مرضیه(س) و دو نوه گرامیش امام حسن مجتبی(ع) و امام حسین سیدالشهدا(ع) برای پیامبر بزرگوار اسلام است و روز اثبات برحق بودن دین خدا که همان اسلام است.

البته روز پانزدهم این ماه روز تولد آقا و امام علی بن محمد الهادی النقی(ع) امام دهم می باشد که همه ی این ایام فرخنده و مبارک را خدمت همکاران دانشگاه هنر تبریک و تهنیت عرض میکنم.

همچنین هفتم ذی الحجه سالروز شهادت امام محمدباقر،باقرالعلوم(ع) را تسلیت وتعذیت می گویم.

/ 0 نظر / 3 بازدید