فریب کارکنان یا بررسی کارشناسانه!!!؟؟؟

باسلام خدمت همکاران گرامی

باتوجه به اینکه ده ماه از عدم اجرای آئین نامه اعضای غیرهیأت علمی توسط وزیر محترم علوم تحقیقات وفناوری به دانشگاهها ابلاغ داشته میگذرد مطالبی را به نمایندگی از کارکنان رسمی مجموعه پردیس کرج معروض میدارم:

در تاریخ 25/07/91 بنا به دستور ریاست دانشگاه هنر جلسه ایی بین اعضای شورای کارکنان و معاونت محترم پشتیبانی و مدیریت طرح وبرنامه دانشگاه به همراه مدیریت محترم اداری برگزار گردید و هدف از برگزاری این جلسه، گفتگو بین دانشگاه و نمایندگان کارکنان در مورد چرایی عدم اجرای آئین نامه از تاریخ اجرا بوده است و مسئولین محترم شرکت کننده در جلسه از دلیل اینکه دانشگاه توانایی اجرای آئین نامه از 12/90 را ندارد صحبت کردند و اینکه دانشگاه بودجه کافی برای اجرای آئین نامه ندارد و اینکه سر جمع هزینه اجرای آئین نامه از ابتدای سال برای دانشگاه زیاد است و به دلیل نداشتن درآمدهای اختصاصی کافی دانشگاه با توجه به جمیع جهات می تواند از نیمه دوم سالجاری آئین نامه را اجرا کند.

تمام گفتگوهای بعمل آمده بین نمایندگان کارکنان و مسئولین دانشگاه که به نمایند گی از رئیس دانشگاه در جلسه حضور داشتند، صورتجلسه شد و نتیجه اینکه دانشگاه با ارسال نامه ایی به دبیرخانه هیأت امنای دانشگاههای کشور اجرای آئین نامه را از نیمه دوم سالجاری برعهده گرفت و قرار شد بعد از تائیدنامه توسط دبیرهیأت امنای دانشگاههای کشور ودستور به اجرای آئین نامه،دانشگاه هنر از نیمه دوم سالجاری آئین نامه را اجرا کند واین قولی بوده که معاون محترم پشتیبانی و مدیرطرح وبرنامه دانشگاه از طرف رئیس دانشگاه به نمایند گان کارکنان دادند.در واقع مسئولین شرکت کننده در جلسه به نمایندگی از رئیس دانشگاه هنر اقرار کردند که از نیمه دوم سالجاری، دانشگاه براساس برآوردهایی که انجام داده است توانایی پرداخت مابه التفاوت حقوق و مزایای کارکنان براساس نظام هماهنگ پرداخت و آئین نامه را دارد.

حال می بینیم که بعد از گذشت بیش از دوماه از جلسه مذکور و در طی این مدت که نشست های بحران و تدبیر  توسط مسئولین دانشگاه هنر انجام شده اما هنوز اجرای آئین نامه از سوی دانشگاه هنر در هاله ایی از ابهام قرار دارد ومسئولین دانشگاه از اجرای آئین نامه استنکاف می ورزند وانگار که اجرای آئین نامه زور زیادی را به مسئولین دانشگاه وارد می کند و به نظر می رسد که دشمنی زیادی با کارکنان موجود می باشد!!!؟؟؟ چرا که اگر چنین آئین نامه ایی در جهت افزایش حقوق و دستمزد اعضای هیأت علمی خیلی گرامی به دانشگاهها ارسال می شد، دانشگاه هنر اولین دانشگاهی بود که آنرا اجرا می کرد. حتی اگر شده بود به قیمت کم کردن حقوق و مزایای کارکنان!!!؟؟؟ چرا که اعضای خیلی محترم هیأت علمی افزایش حقوق برایشان از نان شب هم واجبتر بود.( البته چنین مسئله ایی مسبوق به سابقه است. افزایش حقوق اعضای هیأت علمی در گذشته ایی نه جندان دور در زمان معاونت پشتیبانی آقای دکتر - اسم آقای دکتر یادم رفته - که یادتان هست.هنوز آئین نامه افزایش حقوق اعضای هیأت علمی به صورت رسمی به دانشگاه  ابلاغ نشده بود که معاون محترم پشتیبانی وقت به کارگزینی امر فرمودند که احکام صادر شود تا وقتی که آئین نامه به صورت رسمی ابلاغ گردید، دیگر معطل نشوند وهرچه زودتر افزایش حقوق به دست مبارک برسد. می دانید چه وقت بود؟ همان موقعی که رفتند جای خیلی محترمی و گریه کردند که حقوق ما کمه!!! یادتون که هست؟ تابستونیه. قبل از تعطیلات)

وقتی رئیس دانشگاه به وزات خانه نامه داده که از 01/08/1391 دانشگاه هنر می تواند آئین نامه های چهارگانه وعلی الخصوص آئین نامه مربوط به کارکنان را اجرا کند، یعنی دانشگاه هنر برآورد هزینه اجرای آئین نامه را بعمل آورده و می تواند مابه التفاوت افزایش حقوق کارکنان و مزایای منظور شده در آئین نامه را پرداخت نماید واین یعنی اینکه دانشگاه هنر آنقدر درآمد اختصاصی دارد که می تواند آئین نامه را اجرا کند.

حال دبه درآوردن دانشگاه و جلسات بحران و تدبیر، چه معنایی می تواند داشته باشد!!!؟؟؟

دلیل کم کردن اضافه کار کارکنان به نصف تا یک سوم، مگر بخاطر این نبود که در صورت اجرای آئین نامه، مبلغ اضافه کار کارکنان خیلی افزایش پیدا نکند تا دانشگاه توانایی پرداخت را داشته باشد؟؟؟

در این وانفسای گرانی و تورم بالای سی درصد، کم کردن اضافه کارکارکنان و عدم اجرای آئین نامه دست مریزاد برای مسئولین دانشگاه دارد ونشان می دهد که مدیران دانشگاه در هر شرائطی، کارکنان را مخل اسایش و راحتی می دانند و برای کم کردن بحران دانشگاه، فقط وفقط بایستی کارکنان له شوند که مبادا گزندی به سایر اقشار دانشگاه برسد.

درجلسه یاد شده مدیریت محترم طرح وبرنامه به صورت شفاف مقدار درآمد اختصاصی دانشگا هنر را اعلام داشتند و فرمودند که با این درآمد، دانشگاه هنر، خیلی کارهای دیگری در دست دارد که بایستی آنرا انجام دهد و نمی تواند برای اجرای آئین نامه از ابتدای سالجاری هزینه کند ولی از نیمه دوم سال هیچگونه مشکلی ندارد ودانشگاه هنر به راحتی قادر است آئین نامه را اجرا کند.آیا این صحبت ایشان از روی بررسی کارشناسانه بوده یا برای فریب کارکنان؟اگر براساس واقعیت موجود در دانشگاه هنر بوده، چرا مسئولین دانشگاه حالا می خواهند این واقعیت را قلب کرده و از پرداخت حق وحقوق کارکنان شانه خالی کنند؟ اگر از روی بررسی های کارشناسانه بوده، چرا دانشگاه هنر و مسئولین آن برای این افزایش شندرغاز حقوق کارکنان،هر روز حرفی متناقض با حرفهای قبلی می زنند و کارکنان را در فضای استرس  وعدم کارآیی قرار می دهند؟ اگر برای فریب کارکنان بوده که بایستی به حال دانشگاه هنر تاسف خورد وکارکنان درپی احقاق حق خود بروند. - تمام صحبتهای مدیر محترم طرح و برنامه در جلسه یاد شده موجود می باشد-.

 

/ 0 نظر / 16 بازدید