آلودگی هوا و رفت وآمد اساتید ودانشجویان از تهران به کرج

مسئله بحرانی این روزهای کشور،آلودگی شدید هوای تهران و شهرهای بزرگ می باشد.این آلودگی به حدی شدید بوده که استانداری تهران برای کم کردن شدت آلودگی و دورکردن مردم از تبعات ناشی از آلودگی هوا،مجبور به تعطیلی مراکز آموزشی و ادارات دولتی گردیده است و بنا بر اعلام استانداری روزهای سه سنبه و چهارشنبه 14/9/91 و 15/9/91 تمام مراکز آموزشی وادارات دولتی تعطیل می باشد.

لازم به ذکر است که آلودگی هوا در شهرستان کرج بنابر اعلام مسئولین شهرستان، امروز سه شنبه 14/9/91 به حد بحرانی یا اضطرار خواهد رسید.

مدیریت محترم دانشگاه هنر با اعلام عدم تعطیلی برای مجموعه پردیس کرج،باعث شگفتی شد.بنابراعلام مدیریت دانشگاه هنر تمام اساتید و کارکنان و دانشجویان مجموعه پردیس کرج بایستی در روزهای سه شنبه و چهارشبنه در محل کار خود حاضر شده و کلاسها هم بایستی تشکیل گردد.

باتوجه به اینکه تمام اساتید مجموعه پردیس کرج از تهران می آیند و بیش از هفتاد درصد دانشجویان این مجموعه هم از تهران به کرج می آیند، دلیل عدم تعطیلی مجموعه پردیس کرج از سوی مدیریت دانشگاه باعث تأسف است.باتوجه به اینکه بنابراعلام کارشناسان یکی از دلایل آلودگی شهر تهران و دیگر کلانشهرها،تردد بیش از اندازه وسائط نقلیه در سطح شهرها می باشد،تصمیم استانداری تهران برای تعطیلی این بوده که تردد در سطح شهر کمتر شود و حتی رئیس پلیس محترم راهنمائی و رانندگی تهران اعلام داشتند که عدم تردد یک ماشین هم می تواند در کاهش آلودگی تأثیرگذار باشد.

آمد ورفت اساتید و دانشجویان از تهران به کرج،ازنظرمدیریت محترم دانشگاه هنر و شورائی که رأی به تعطیل نبودن مجموعه پردیس کرج داده اند،مبتنی براین است که این آمدورفتها هیچگونه تأثیری در افزایش آلودگی هوای تهران و کرج در این روزهای بحرانی ندارد و اساتید و کارکنان و دانشجویان با خیال راحت در محل کار خود در مجموعه پردیس کرج حاضر شده وبا طیب خاطر به کار وتدریس ویادگیری مشغول باشند.!!!

امروز سه شنبه 14/9/91 با توجه به اخبار رسیده از دانشکده موسیقی،هیچ کلاسی تشکیل نشده و در دانشکده معماری وشهرسازی فقط سه کلاس تشکیل شده و در گروه مجسمه سازی هم فقط یک کلاس تشکیل شده است و تعداد کمی از اساتید هم که از تهران آمده بودند، ساعتی بعد مجموعه پردیس کرج را ترک کرده و دانشجویان هم بلاتکلیف مانده اند.

آیا این آمدن و رفتن اساتید و دانشجویان از تهران به کرج و بلعکس،باعث افزایش اندکی از آلودگی هوای تهران نمی شود؟ مگر قرار نیست همه ی ما در کاهش آلودگی وهوا تمام سعی و تلاش خود را به انجام برسانیم؟

آیا این آمدن ورفتن اساتید و دانشجویان و عدم تشکیل کلاسها باعث ایجاد هزینه برای دانشگاه و دانشجویان نمی گردد؟

باید توجه داشته باشیم که روزهای سه شنبه در مجموعه پردیس کرج از شلوغترین روزهای هفته می باشد و بیشترین کلاسها در این روز تشکیل می گردد.

آیا این عدم تعطیلی مجموعه پردیس کرج و تشکیل نشدن کلاسها،در روزی که تعطیل کردن آن بیشتر به نفع دانشگاه بوده، باعث افزایش هزینه های مصرفی از قبیل آب،برق،گاز،تلفن و سرویس اساتید و...برای دانشگاه نمی شود؟

در این دو روز اگر برای دانشجویان و یا کارکنان و یا اساتید مجموعه پردیس کرج،کار اداری که مربوط به سازمان مرکزی دانشگاه هنر در تهران باشد پیش بیاید، به کجا بایستی مراجعه کنند؟

به نظر می آید که مدیریت دانشگاه و شورائی که تصمیم بر عدم تعطیلی مجموعه پردیس کرج گرفته اند، تصمیم بهتری می توانستند بگیرند که باعث ایجاد هزینه اضافی برای دانشگاه و دانشجویان و سرگردانی اساتید و دانشجویان نگردد. حداقل می توانستند در راستای هماهنگی با مدیریت بحران آلودگی هوا،تمام کلاسهای آموزشی مجموعه پردیس کرج را به مانند دیگر پردیس های دانشگاه هنر در تهران تعطیل واز کارکنان مجموعه پردیس کرج می خواستند که در محل کارشان حاضر باشند.%

/ 0 نظر / 15 بازدید