شورای کارکنان

شورای صنفی کارکنان!!! چه اسم با مسمایی

شورای صنفی کارکنان دانشگاه هنر تهران و یا هر اسم دیگه ایی که میخواهیم نام ببریم،اسمی دهان پرکن!!! و برخوردار از بار معنایی که هدفش:

 - تعامل بین کارمندان و مدیریت دانشگاه جهت بهره وری بیشتر کارکنان دانشگاه

 -  ارتقای سطح مشارکت و همکاری کارکنان با مدیریت‌های دانشگاه و تقویت و تعامل و همدلی بین کارکنان و مسئولان دانشگاه

 - تلاش همه جانبه برای شفاف سازی و گردش آسان و سریع اطلاعات

 - حمایت از حقوق کارکنان دانشگاه و پیگیری لازم جهت تحقق قوانین توسط شورا

 - ایجاد فضای مناسب جهت انجام فعالیت‌های موثرتر، ارزیابی مستمر کیفیت اجرای قوانین، مقررات، آیین نامه‌ها و مطالبات حقوقی، آموزشی، رفاهی جاری و آینده کارکنان در تمام سطوح شغلی و طرح کارشناسانه آنها نزد مراجع قانونی ذیربط به منظور تحقق مطالبات و پیگیری آن تا حصول نتیجه

 -  جمع آوری و بررسی اطلاعات مربوط به مسائل و مشکلات صنفی کارکنان و انعکاس آن به مسئولان دانشگاه

 - تلاش جهت ارتقای جایگاه اجتماعی، علمی و معیشتی و پیگیری مطالبات کارکنان

اولین تشکل شورای صنفی در زمان ریاست جناب اقای دکتر شهرستانی و با موافقت ایشان تشکیل شد  اما متاسفانه پایان دوره ریاست ایشان مصادف شد با اغاز شروع به کار شورا، که این دو نتوانستد تعاملی با هم داشته باشند. در دوره ریاست اقای دکتر ایزدی، ابتدا بنابر سلیقه ایشان، شورا کلا" درش تخته و تعطیل شد !!!و مخالفت سرسختانه ایشان با شورای کارکنان،جای هیچگونه حرف وحدیثی باقی نگذاشت.البته بعدا" ایشان چند نفر از همکاران را بنابر سیلقه خودشان به عنوان نماینده کارکنان انتصاب و وظایفی را به آنها محول کردند و در سال پایانی ریاستشان، امر فرمودند که کارکنان پردیس های دانشگاه، افرادی را به عنوان نماینده از بین خودشان انتخاب و ماهانه جلساتی با مسئولین داشته باشند و این فرایند تایکسال گذشته جریان داشته و اعضای شورا، به صورت منظم جلساتی - چه با مسئولین دانشگاه و یا بین خودشان - داشته اند. با پایان یافتن عمر دوره اول شورای کارکنان دانشگاه هنر، سال گذشته در پردیس های دانشگاه هنر، مجمع انتخابات دوره دوم برگزار و اعضای دوره دوم شورای کارکنان ( نماینده کارکنان) انتخاب شدند.- تعدادی از اعضای سابق ابقاء و تعدادی اعضای جدید اتنخاب شدند-.

اعضای دوره دوم شورای نماینده گان کارکنان دانشگاه هنر در سال نود،دو جلسه با اقای مهندس رهبری معاون محتوم پشتیبانی وقت دانشگاه برگزار کردند و یک جلسه هم در اسفند نود با اقای دکتر سلیمی، معاون جدید پشتیبانی و در اردیبهشت سال نود ویک هم جلسه دیگری با ایشان داشته اند.

با توجه به اهداف شورای کارکنان و انتظاراتی که کارکنان دانشگاه از نماینده گان خود دارند، طبیعیست که کارکنان از نماینده گان خود بخواهند که پیگیر مشکلات و درخواستهای قانونی آنها باشند و در هر جمع و محفلی از نماینده گان خود بپرسند که: شورای کارکنان چه پیگیریهایی را انجام داده و چه مشکلاتی را بیان کرده و ایا مسئولین دانشگاه، خواسته های کارکنان را بحق و قانونی میداند؟ و در صورت تعامل،چه اقداماتی را انجام داده و یا خواهد داد؟

همکاران گرامی

بنده به عنوان نماینده کارکنان رسمی مجموعه پردیس کرج، از ابتدای شکل گیری دوره دوم شورای کارکنان (نماینده گان)،در چهار یا پنج جلسه تشکیل شده، که سه جلسه شرکت داشته ام، بارها و بارها به دبیر شورا و سایر اعضاء، اعلام کرده ام که شورای کارکنان با توجه به اهداف و وظایفی که بر عهده دارد بایستی جلسات منظم ماهانه داشته، تا بتواند به طور همه جانبه، خواسته ها و مشکلات کارکنان را به مسئولین دانشگاه منتقل کرده و کارکرد شورا، برای کارکنانی که ما را به عنوان نماینده گان خود انتخاب کرده اند، ملموس وعینی باشد و اینطور نباشد که خدای ناکرده در اتمام دوره شورا، کارکنان از فعالیت شورا هیچگونه دستاوردی نداشته و بود و نبود شورا را بی تأثیر بدانند.

متاسفانه تمام جلسات شورای کارکنان و تشکیل آن منوط به حضور مسئولین دانشگاه شده - به غیر از یک جلسه- و اینطور در نزد نماینده گان کارکنان جا افتاده که در تشکیل جلسات شورا حتما" بایستی معاون محترم پشتیبانی و یا یکی از مسئولین دانشگاه حضور داشته باشد و در غیر اینصورت، جلسه ایی تشکیل نخواهد شد و اینطور به نظر می رسد که تشکیل جلسه شورای نماینده گان کارکنان بدون حضور معاون محترم پشتیبانی و یا یکی از مسئولین دانشگاه،رسمیت نخواهد داشت و یا تشکیل نخواهد شد.

مسئله دیگری که قابل ذکر است اینست که، به نظر بنده،تاکنون تصمیماتی که در جلسات شورا گرفته شده و یا مذاکراتی که با حضور مسئولین دانشگاه در جلسات شورا صورت گرفته، به عینه صورت واقعیت به خود نگرفته و به نظر می رسد که مسئولین دانشگاه، اعتقادی به کارکرد شورای کارکنان نداشته و یا اینکه شورای کارکنان نتوانسته واقعیت وجودی و کارکردی خود را به اثبات برساند.

 والبته مسائل دیگری هم وجود دارد که اینجا قابل طرح نیست و طرح آن ممکن است باعث سوء تفاهم گردد.

با توجه به شرایط موجود، حضور یا عدم حضور نماینده گان در شورای صنفی کارکنان و حتی ماهیت خود شورا نیز بلا اثر می باشد.

لازم به ذکر است که جناب آقای امیر حمزه زاده، نماینده کارکنان قراردادی مجموعه پردیس کرج هم، نظری به مانند بنده دارند.

/ 0 نظر / 15 بازدید