کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور

وبلاگ کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور, وبلاگی جهت اطلاع رسانی در باره وضعیت کارکنان دانشگاه هنر می باشد واگر انتقادی هم می شود, این انتقاد در جهت بهبود وضعیت کارکنان دانشگاه می باشد وخدای ناکرده قصد توهین به هیچکس را ندارم

افزایش حقوق کارکنان

با سلام خدمت همکاران گرامی

روز چهارشنبه٢۵/٣/١٣٩٠ بعد از جلسه هیئت دولت خبرنگاری از جناب آقای میرتاج الدینی معاون امور مجلس ریاست جمهوری در مورد افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ٩٠ سؤال کرد و ایشان بطور ضمنی فرمودند که میزان افزایش حقوق کارکنان دولت ١٠ درصد در هیئت دولت مصوب شده است و اخبار تکمیلی را بایستی از آقای قروزنده بپرسید.

( خبر ٢٠:٣٠ شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران)

بعد از گذشت سه ماه از سال ٩٠ هنوز افزایش حقوق برای کارکنان دولت  اعلام نشده واگر اعلام شده بخشنامه آن به ادارات و سازمانها ارسال نشده و خیل عظیم کارکنان دولت منتظر اعلام آن و بتبع آن منتظر صدور احکام جدید و دریافت حقوق بر مبنای محاسبات افزایش جدید هستند. فرض را بر این می گذاریم که در هفته ایی که در آن هستیم افزایش حقوق اعلام بشود ودر ماه تیر به ادارات بخشنامه جدید اعلام بشود. حال تا کارگزینی های ادارات و سازمانها احکام جدید را صادر کنند ماه تیر تمام شده و کارکنان انشاءلله در ماه مرداد حقوقشان را براساس احکام جدید به همراه مابه التفاوت ماههای قبل دریافت خواهند کرد.

البته همه این پیش بینی ها در صورتی است که:

روزنامه کیهان امروز٢٨/٣/١٣٩٠ در صفحه ١۴ خود خبری را آورده که اگر سمبه بهارستان نشینان پر زور باشه و اگر واقعا“ دلشان به حال کارمندان نگون بخت دولت سوخته باشد وبه فکر نزدیکی انتخابات مجلس نباشند، فکر می کنم که حالا حالا ها بایستی منتظر افزایش حقوق در سال نود باشیم.

خبر روزنامه کیهان به قرار زیر است:

 به دنبال تذکرات نمایندگان در خصوص تصمیم دولت برای افزایش حقوق 10 درصدی کارمندان، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ماموریت یافت تا این موضوع را بررسی کند.
افزایش حقوق 10 درصدی کارمندان خبری بود که معاون پارلمانی رئیس جمهور هم در حاشیه جلسه هیئت دولت آن را تایید کرد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا دولت در مورد میزان افزایش حقوق کارمندان تصمیمی گرفته است؟ گفت: دولت در این ارتباط تصمیمی گرفته است ولی جزئیات این موضوع را آقای فروزنده اعلام خواهند کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی همچنین در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به این سوال که گفته می شود میزان افزایش حقوق کارمندان 10 درصد است؟ گفت: همین رقم است ولی آقای فروزنده توضیحات بیشتر را در این ارتباط می دهند.
این تصمیم دولت البته با توجه به مغایرت با تصریح قانون برنامه پنجم، واکنش نمایندگان را به دنبال داشت.
براساس این گزارش به نظر می رسد دولت این اقدام خود را برپایه مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری توجیه می کند که گفته است افزایش حقوق باید متناسب با منابع مصوب بودجه باشد، در حالی که نمایندگان معتقدند از آنجا که قانون برنامه پنجم موخر از قانون مدیریت خدمات کشوری است بنابراین قانون برنامه می بایست مبنای عمل دولت قرار گیرد.
بر همین اساس حسن شبانپور نماینده مرودشت نیز روز چهارشنبه طی تذکری آیین نامه ای در صحن علنی مجلس اظهار داشت: براساس بودجه سال جاری حقوق کارمندان دولت باید متناسب با تورم افزایش یابد اما ظاهرا هیئت وزیران تصمیم دیگری اتخاذ کرده است.
کواکبیان هم در اخطاری با استناد به اصل 67 قانون اساسی گفت: دولت تصمیم گرفته است که فقط 10 درصد به حقوق کارمندان اضافه کند اگر مجلس در قانون مصوب خود تناسب تورم با حقوق کارمندان را در نظر گرفته باشد بنابراین باید گفت که تورم کشور 10 درصد است و یا اینکه این اقدام دولت تخلف است.
در این میان لاریجانی رئیس مجلس هم در پاسخ به تذکرات نمایندگان، به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ماموریت داد تا موضوع میزان افزایش حقوق کارمندان را بررسی کند تا در این زمینه تخلفی صورت نگیرد.
در همین حال عباسعلی نورا عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم در پاسخ به این پرسش که اگر دولت حقوق کارمندان را 10 درصد افزایش دهد، آیا براساس قانون عمل کرده یا نه، به فارس گفت: از نظر ما براساس قانون عمل نکرده است، چون قانون به صراحت گفته است، افزایش حقوق کارمندان متناسب نرخ تورم باشد و تورم سال گذشته 5/14 درصد بوده و در چند ماه اخیر نیز شدت گرفته است.


  
نویسنده : سیروس کریمی پور ; ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۸