کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور

وبلاگ کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور, وبلاگی جهت اطلاع رسانی در باره وضعیت کارکنان دانشگاه هنر می باشد واگر انتقادی هم می شود, این انتقاد در جهت بهبود وضعیت کارکنان دانشگاه می باشد وخدای ناکرده قصد توهین به هیچکس را ندارم

شناخت مدیر توانمند(1) و چندسوال

حضرت رسول اکرم(ص) می فرماید: من از فقر امتم بیم ندارم.آنچه بر امتم بیمناکم سوء مدیریت است.

مدیر توانمند کیست؟

مدیر توانمند چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

مدیر توانمند  اول از همه با ید خدا ترس باشد و خداوند را ناظر بر اعمال و رفتارش بداند و بداند که دستوراتی را که صادر می کند در جهت نیل به اهداف سازمان و با توجه اصل رحمت و مدارا با زیردستان است.

در برابر زیردستان گرگ و در مقابل روءسای بالاتر از خود چون بره ایی رام نباشد.

مدیر توانمند دستور و امریه صادر نمی کند، بلکه با قدرت رهبری خود و اشرافی که بر اهداف سازمان دارد،طریقه انجام کار و راه و روش آن را برای کارکنان خود بیان می کند.

انجام امورات سازمان و اداره را به اشخاص کاردان و متخصص و متعهد می سپارد و با انصاف بر کار کارکنان خود قضاوت می کند و استحقاق هر فرد را مبنای قضاوت خود قرار میدهد.

از کار وتلاش صادقانه و از حد متوسط به بالاتر افراد قدردانی و تشکر می کند و کارکنانی را که استحقاق تشویق دارند(نه براساس سلیقه شخصی) مدنظر قرار میدهد و در مواردی که قصد توبیخ و تنبیه دارد، منصفانه رفتار می کند و توبیخ را بیطرفانه و تنبیه را در حضور سایرین انجام نمیدهد و به کارمند فرصت توضیح و شرح دادن میدهد و هنگام توبیخ یا تنبیه عصبانی نمی شود.

برای انجام امورات، ابزار وامکانات لازم را در اختیار کارکنان خود قرار می دهد و از آموزش های لازم برای کارکنان در جهت پیشرفت امور دریغ نمی ورزد.

ادامه دارد...

  
نویسنده : سیروس کریمی پور ; ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٥