کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور

وبلاگ کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور, وبلاگی جهت اطلاع رسانی در باره وضعیت کارکنان دانشگاه هنر می باشد واگر انتقادی هم می شود, این انتقاد در جهت بهبود وضعیت کارکنان دانشگاه می باشد وخدای ناکرده قصد توهین به هیچکس را ندارم

مدیران کوتوله(2)

مدیران کوتوله:

به افرادی گفته می شود که ذهن ناقصی دارند و توانایی انجام امورات مربوط به خود در حوزه مدیریت تحت امر خود را ندارند و دیگر اینکه در برخورد با کارکنان حوزه مدیریت خود، فقط از زبان زور استفاده می کنند و با تهدید کارکنان به ندادن اضافه کاری و کم کردن آن، سعی می کنند اهداف خود را پیش ببرند.

این گونه مدیران چون هیچگونه بهره ایی از علم مدیریت نبرده اند،برای اینکه خود را توانا نشان بدهند، از کارشناسان و کارکنان حوزه مدیریت خود، در مواجهه با مشکلات، نمی توانند استفاده کنند و سعی می کنند با جابجایی کارکنان در حوزه های مختلف، مدیریت ضعیف خود را بپوشانند و در صورت روبرو شدن با اعتراض کارکنان،با استفاده از حربه های اداری، صدای اعتراض را خاموش کنند.

از دیگر مشخصات مدیران کوتوله، ادعای اخلاق مداری و ظاهری متشرع و دینداری است و ادعای استفاده صحیح از بیت المال است. این گونه مدیران همیشه به کارکنان خود و مدیران بالا دستی خود می خواهند نشان بدهند که یکی از اهدافشان از قبول مدیریت، جلوگیری از اسراف و  استفاده ناصیحیح از اموال دولتی و بیت المال است.

زهی خیال باطل

مدیران کوتوله با شگردهای گوناگون دست سارقین و دست اندازان به بیت المال را از پشت بسته اند و همه ی امکانات اداره را دوست دارند دربست در اختیار خود داشته باشند. از ماشین و خانه سازمانی گرفته، تاحق مدیریت و استفاده از رانت های مختلف برای ادامه تحصیل و...

شما خواننده گان این مطلب، در اداره خود چند نفر از مدیران کوتوله را میشناسید؟

دور و بر خودمان را که نگاه کنیم از این نوع افراد زیاد می بینیم. مدیری که سالها از خانه سازمانی استفاده کرده 

  
نویسنده : سیروس کریمی پور ; ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦