کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور

وبلاگ کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور, وبلاگی جهت اطلاع رسانی در باره وضعیت کارکنان دانشگاه هنر می باشد واگر انتقادی هم می شود, این انتقاد در جهت بهبود وضعیت کارکنان دانشگاه می باشد وخدای ناکرده قصد توهین به هیچکس را ندارم

عاشورا، انتظار، ظهور

عاشورا  انتظار   ظهور

واژه هایی ناب در فرهنگ ولایی شیعه.

عاشورا در کربلا برای این روزهای شیعه و مؤمنن واقعی معبر انتظار است.

عاشورا در طول تاریخ فصلییست برای عبرت و پندآموزی برای انسانهای بعد از سال شصت هجری. مگر نه اینکه هرکدام از ما در تاریخ بعد از عاشورا و در عاشوراهای عمرمان، دوست داشته و داریم تا خود را در عاشورای حسینی ببینیم؟

مگر نه این است که هر روز شعار” اللهم عجل لولیک الفرج” را سر میدهیم؟ حتما” میدانید و میدانیم این شعار به منزله نامه هایی است که در دعوت از امام زمان خود سر میدهیم و به منزله نامه های کوفیان برای امام حسین(ع) می باشد و خدا کند به مانند مردمان کوفی سال شصت هجری امام زمان خود را تنها نگذاریم.

آیا با جان، خون و قدم خود حاضریم امام را یاری دهیم؟

وقتی با گریه وزاری و ندبه می گوییم” اللهم عجل لولیک الفرج”، وقتی حضرت مهدی(عج) ظهورکنند، تا آخر هستیم؟

نکند بیوفائیمان بیشتر از مردمان کوفه باشد؟ وبیشتر و زودتر از آنها به لشکر عبیدالله و عمرسعد بپیوندیم؟

حتما” تاریخ عاشورا را خوانده و شنیده اید. الآن که تاریخ را ورق میزنیم بحال افرادی مانند عبدالله ابن حر جعفی و صحاک بن عبدالله و همه ی کسانی که امام را یاری نکرده و یا برای امام حسین(ع) نامه نوشته و ولی در صحرای کربلا در لشکر یزید و در مقابل امام ایستاده اند تآسف میخوریم که چرا تا آخر، امام زمان خود را همراهی نکرده و حسرت بر دل در طول تاریخ مانده و شاید و شاید عذاب ابدی را برای خود داشته و دارند و چرا برای امام نامه داده و امام را دعوت کرده، اما بی وفایی کرده و لعنت دنیا و آخرت را برای خود و عذاب و روسیاهی را برای خود ذخیره  و جاری کرده اند؟

تاریخ این روزهای شیعه اهل بیت، تاریخ انتظار و انتظار برای ظهور است. فرهنگ انتظار پیوند عمیق و ناگسستنی با فرهنگ عاشورا دارد و عاشورا برای منتظران حضرت صاحب الزمان، معبریست برای انتظار و برای رسیدن به ظهور مهدی موعود(عج).

کربلا و عاشورا سرلوحه و سرمشق است. سرمشق است که وقتی امام زمان خود را صدا میزنیم به مانند حبیب بن مظاهرها، مسلم بن عوسجه ها و حربن ریاحی ها و ... آماده جانبازی و فداکاری و از خودگذشتن باشیم و این انشاءالله با لطف و کرم و محبت اهل بیت علیهما السلام شدنیست.

عاشورائیان در روز عاشور تا به آخر بر سرپیمان خود ایستادند و شهد گوارای شهادت را از دستان پر فیض امام زمان خود نوشیدند و در این روز تاریخ مهدویان در گذرگاه ومعبر کربلا منتظرند و آن عهدی را را که با خدای خود در پاسداری از حریم ال الله بسته اند هرگز از یاد نبرده و هر روزه عهد خود را یادآوری می کنند تا با امام زمان خود تجدید عهد کرده و بر سر پیمان خود باقی بمانند و انشاءالله خواهند ماند.

ونمونه عاشورائیان امروزه تاریخ، پاسداران حریم حرم ینب کبری(س) که انشاءالله مهر مهدویان بر پیشانی آنها حک است تا روز ظهور.انشاءالله

  
نویسنده : سیروس کریمی پور ; ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱۸