کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور

وبلاگ کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور, وبلاگی جهت اطلاع رسانی در باره وضعیت کارکنان دانشگاه هنر می باشد واگر انتقادی هم می شود, این انتقاد در جهت بهبود وضعیت کارکنان دانشگاه می باشد وخدای ناکرده قصد توهین به هیچکس را ندارم

تفاوت نگاه

نگاه متفاوت

دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری در جلسه هیئت دولت روز دوشنبه ٣٠/٣/١٣٩٠ طی سخنانی که با وزرای محترم داشتند با اشاره به تاخیر در عملیاتی شدن بودجه سال ٩٠ و اعلام  ١٠ درصد  افزایش حقوق همه ی کارکنان دولت فرمودند: دولت کارکنان دستگاههای اجرایی را جزء عائله خود و بخشی از بیت المال می داند و به دنبال آن است تا زندگی آنها  خوب اداره شده و همواره امیدوار و با نشاط باشند.

آیا این نگاه و تلقی ریاست محترم جمهوری در دانشگاه هنر وجود دارد؟

خرداد سال ٩٠ را پشت سر گذاشته ایم. در این سه ماه گذشته نه از پرداخت هزینه های رفاهی خبری بوده و نه  از پرداخت هزینه های ایاب و ذهاب و هزینه غذای کارکنان. وتوجیه دانشگاه این بوده که تا بخشنامه پرداخت هزینه های سال نود اعلام نشود، دانشگاه هم پرداختی نمی تواند داشته باشد.

مگر قرار بود این پرداختها در سال ٩٠ قطع بشود که دانشگاه منتظر بخشنامه بود؟

 دانشگاه نمی توانست به مانند سال ٨٩ پرداخت هزینه های یاد شده را داشته باشد وبعد از اعلام بخشنامه اگر افزایش و یا  کاهشی بود ،آنها را در پرداختهای ماههای بعد در دریافتی های کارکنان منظور می کرد؟

چرا در پرداخت اضافه کار، همیشه تصمیمی گرفته می شود که به ضرر کارکنان باشد؟

چرا پرداخت اضافه کار کنان که به صورت علی الحساب در دو ماه گذشته پرداخت شد، ١٠٠ ساعت و یا ١٢٠ ساعت عی الحساب پرداخت نشد؟

مگر مشکل اصلی دانشگا هنر پرداخت اضافه کار برای کارکنان است که هر سال تصمیماتی به ضرر کارکنان گرفته می شود و هر سال مقدار اضافه کاری کارکنان را کم می کنند؟

مسئولین دانشگاه می دانستند که هنوز افزایش حقوق اعلام نشده و با توجه به اینکه هزینه های رفاهی، هزینه ایاب و ذهاب و هزینه غذا را پرداخت نمی کنند و دریافتی های کارکنان به حداقل رسیده، پس بهتر نبود اضافه کار کارکنان را کم نمی کردند تا حداقل کارکنان بتوانند با استرس و مشکلات کمتری مواجهه شوند؟ چرا همیشه علی الحسابها به ضرر کارمندان است؟ نمی شود یک بار علی الحسابها به نفع کارمندان باشد؟

آیا مرام علوی میگوید چون کارکنان جرات حرف زدن ندارند و چون کسی نیست که در دانشگاه از حق وحقوق کارکنان دفاع کند، هر کاری و هر بلایی که خواسته باشیم می توانیم سر کارکنان بیاوریم؟

آیا مسئولین دانشگاه از مقدار دریافتی های ماه خرداد کارکنان خبر دارند؟ می دانند که بیشتر کارکنان به علت عدم پرداخت اضافه کار و هزینه های رفاهی و ... کمترین دریافتی در ماه خرداد را دارند؟

آیا نمی شد به صورت علی الحساب هزینه های رفاهی و هزینه ایاب و ذهاب و هزینه غذا را به کارکنان پرداخت؟

حالا نمی شود گفت که اصولا از آنچه که ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر احمدی نژاد می گوید و می خواهد با آنچه در دانشگاه هنر می گذرد متفاوت است؟( البته در مورد زندگی کارکنان و امیدواری)

الته ناگقته نماند که وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری هم سا گذشته در جمع کارکنان دانشگاه هرمزگان و بیرجند، بهبود زندگی  کارکنان دانشگاهها را وظیفه شرعی وزارت علوم اعلام کرده بودند که متاسفانه با سیاست های دانشگاه هنر تفاوت دارد.

لا حو ولا قوه الا باالله العلی والعظیم

  
نویسنده : سیروس کریمی پور ; ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۳۱
تگ ها : تفاوت نگاه