کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور

وبلاگ کارمند دانشگاه هنر - سیروس کریمی پور, وبلاگی جهت اطلاع رسانی در باره وضعیت کارکنان دانشگاه هنر می باشد واگر انتقادی هم می شود, این انتقاد در جهت بهبود وضعیت کارکنان دانشگاه می باشد وخدای ناکرده قصد توهین به هیچکس را ندارم

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان معزز

جناب آقای دکتر علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم

باسلام و خسته نباشید

همانطور که استحضار دارید براساس ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش حقوق سالانه کارکنان دولت و بازنشستگان براساس میزان تورم سالانه اعلام شده در پایان هرسال توسط بانک مرکزی،در بودجه سنواتی دولت محترم که جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال میگردد، بایستی تعیین گردد و پس از تصویب مجلس و تأئید شورای محترم نگهبان، جهت اجراء به دولت محترم ابلاغ گردد.

ناگفته نماند که در برنامه پنجساله چهارم،بر اساس ماده 150 دولت مؤظف بوده بر اساس شاخص های اعلامی توسط بانک مرکزی حقوق کلیه کارکنان و بازنشستگان دولت را در ابتدای هرسال به اندازه تورم سالانه افزایش دهد. ضمن اینکه در برنامه پنجساله پنجم تأکید شده است، میزان افزایش هزینه های جاری که شامل حقوق ودستمزد کارکنان و بازنشستگان نیز میشود، دو درصد کمتر از نرخ تورم باشد.

تا اینجا مشکلی از لحاظ قانونی وجود ندارد، بلکه تمام مشکلات در حوزه اجرای قانون است که گریبانگیر کارکنان و قشر حقوق بگیر ایران اسلامی شده است و حتما" جنابعالی و قاطبه نمایندگان محترم به این امر اشراف کامل داشته و دارید.

یکی از این مشکلات در نحوه تعیین نرخ تورم سالانه است که به نظر می رسد نرخ تورم سالانه بیش از آن چیزی است که توسط بانک مرکزی اعلام میشود وبا تمام این اوصاف بازهم میزان افزایش حقوق کارکنان در چند سال گذشته کمتر از میزان نرخ تورم بوده و این خلاف قوانین موجود در قانون مدیریت خدمات کشوری و برنامه های پنجساله چهارم و پنجم می باشد.

مشکل دیگری که وجود دارد نحوه تعیین میزان حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته می باشد که این نحوه تعیین از اختیارات مجلس شورای اسلامی می باشد و تفویض این امر بعنی نحوه محاسبه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان به دولت(قوه مجریه) بر خلاف اصول 57 و58 قانون اساسی است.

مشکل بعدی این است که چرا مجلس محترم بعد از تفویض نحوه محاسبه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت به قوه مجریه، تا کنون بر این نحوه محاسبه نظارت نداشته واز اقدام غیر قانونی در نحوه محاسبه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان جلوگیری بعمل نیاورده است؟

در خصوص این مشکلات جنابعالی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را به رأی شماره 667 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ارجاع میدهم وبه خوبی مستحضرید که این رأی ناشی از تخلفی بوده که در نحوه محاسبه افزایش حقوق کارکنان وبازنشستگان دولت وجود داشته است.

بنابر این قاطبه کارکنان و بازنشستگان دولت که با احتساب تعداد نفرات خانواده هایشان از مرز 10 میلیون نفر خواهند گذشت از جنابعالی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا دارند که در تصویب بودجه سال 92 در خصوص مواد مربوط به افزایش میزان حقوق کارکنان وبازنشستگان دولت با لحاظ مواد قوانین بالادستی یعنی قانون برنامه پنجساله پنجم و قانون مدیریت خدمات کشوری،براساس نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی، نسبت به تعیین افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت اقدام شود و دیگر اینکه انتظار می رود مجلس شورای اسلامی نحوه محاسبه افزایش حقوق را خود و براساس نرخ تورم اعلام شده  توسط بانک مرکزی، انجام دهد و از تفویض اینکار به قوه مجریه جلوگیری بعمل آید. چرا که در جند سال گذشته بر اساس تفویضی که مجلس انجام داده، هر ساله میزان افزایش حقوق خیلی کمتر از نرخ تورم اعلام شده می باشد.

 

  
نویسنده : سیروس کریمی پور ; ساعت ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/۱۳